Yüzyüze Eğitime Kalan Süre

Ağustos ayının son günlerine yaklaşırken okulların açılacağı tarih gündemde yer alıyor. Pandemi nedeniyle uzaktan eğitime geçilmişti. Öğrenciler ve veliler yüz yüz eğitim olup olmayacağını merak ediyor. Diğer taraftan özel okullarında durumu araştırılıyor. İşte okulların ve özel okulların açılma tarihi ile ilgili detaylar..."

"Okullar ile ilgili son dakika gelişmeleri gündemde yer alıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılacağı zaman ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapmıştı. Bakan Selçuk'un açıklaması merakla araştırılıyor.

Okullar 31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitim şekliyle açılacak.BAKAN SELÇUK AÇIKLAMA YAPTIMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı.İşte Bakan Selçuk'un açıklaması;31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz. 21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Devlet ve özel okullarında 8. ve 12. sınıflar hariç, destekleme ve yetiştirme kursu adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyecek. ifadelerini Ziya Selçuk, Bakanlıkta düzenlenen MEB Asistan Programı Tanıtım Toplantısı sonrasında basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Bazı okulların destekleme ve yetiştirme kursu adı altında yüz yüze eğitime başladığı yönündeki iddiaların sorulması üzerine Bakan Selçuk, Devlet ve özel okullarında 8. ve 12. sınıflar hariç, destekleme ve yetiştirme kursu adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyecek. Aksi halde cezai müeyyide uygulanacak. dedi