Türkçe Öğretmenleri Topluluğu

Merhaba,

    Emek; nedir sizce, neden çabalar ki insan? Emek; çabalamak, sabretmek ve üretmek demektir değil mi ? İnsan emek vermeden olayların kendiliğinden gelişmesi ile istediği şeye ulaşabilir mi?


   İçinde emek olmayan bir şeyin eğlencesi,tadı tuzu olmaz, bence. Emek; çalışarak, alnının terini dökerek gerçekleşir. Öyle ” Armut piş, ağzıma düş. ” diyerek hangi büyük bir iş başarılmış ki? Uçsuz bucaksız bir ekin tarlasında bir buğday tanesini düşünelim,, mesela. Ne aşamalar gerçekleşir, büyüyene kadar. Ekersin, biçersin, sularsın ve sonunda bir başak olur içinde onlarca buğday tanesi…

Öğretmenlik mesleğimizdeki kazancımız da emek vermeden alınmaz. Elbette emeklerimizin maddi karşılığı vardır ama bir başka tarafı daha var manevi kazanç. Bizim şuan verdiğimiz ve vereceğimiz emekten daha fazlasıdır manevi kazanç. İşte bizim tüm meselemiz bu, şu gök kubbede hoş bir sada bırakmak. Öğrencilerin gönüllerinde izler oluşturmak gibisi var mı? Uzun lafın kısası “Emek olmadan yemek olmaz.”

Bizim de Türkçe Sınıfı yönetimi olarak emeklerimiz ile hem öğretmen-lerimizin hem de öğrencilerimizin kazanmasını ve özellikle de eğitimde fırsat eşitsizliğini kaldırmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda bu siteyi ve Türkçe Sınıfı facebook grubunu kurduk. Birlikte nice güzel günlere.

Türkçe Sınıfı Facebook Öğretmenler Grubu

 
Türkçe Sınıfı(turkcecisinifi com)
Üyelere Özel grup · 7.125 üye
Gruba Katıl
Türkçe Öğretmenlerine ait bilgi ve belge paylaşım grubudur. Açıklama 1) Gruba sadece Türkçe öğretmeni ve adayları katılabilir. 2) Gerçek isim ve soy…